Zapewne słysząc słowo hybrydyzacja pierwsze, o czym myślicie, to jakieś mistyczne eksperymenty szalonych naukowców, ewentualnie kojarzyć się może to hasło z motoryzacją, ale to nie o taką hybrydyzację tu chodzi.
Firma HPE – lider branży IT już od dłuższego czasu promuje rozwiązania łączenia pozornie niewspółgrających własnych zasobów IT z usługami opartymi na chmurze – co stanowi idealną odpowiedź na potrzeby coraz bardziej cyfrowego świata.
Na przykład chmura obliczeniowa potrafi być hybrydą. Chmura hybrydowa natomiast to połączenie chmury publicznej, prywatnej, współdzielonej i zarządzanej. Pisaliśmy już na blogu o tych rozwiązaniach, przypomnieć warto ich największe zalety:
- znacznie lepsze wykorzystanie zasobów – ponieważ te w chmurze, w przeciwieństwie do fizycznych serwerów możemy dowolnie skalować w górę lub w dół, w zależności od zapotrzebowania czy to na moc obliczeniową, czy ilość danych niezbędnych do zapisania,
- współdzielone rozwiązania są tańsze, bo wiele podmiotów składa się na całość,
- płacimy tylko za wykorzystanie chmury, a nie za czas kiedy z niej nie korzystamy,
- rozwiązania chmurowe pozwalają skalować się w nieskończoność, a dzięki temu nie ma problemu ze skalowanie biznesu z lokalnego do regionalnego, czy globalnego – chmura dostępna jest wszędzie i może działać tak samo szybko,
- etc.
HPE dysponuje wieloma rozwiązaniami hybrydowymi. Warto poznać je wszystkie – a najłatwiej zrobić to kontaktując się z nami, zaglądając na nasz eskom.eu/blog oraz strefahpe.pl, a przede wszystkim warto zadawać pytania, bo najlepsze z nich nagrodzone zostaną nagrodami w konkursie HPE.