„Podejmując decyzję o wdrożeniu rozwiązań HP, usprawniliśmy proces zarządzania środowiskiem IT i przyspieszyliśmy działanie naszych kluczowych procesów biznesowych. Serwery i macierze HP pozwolą nam znacząco ograniczyć koszty i stworzyć nowe możliwości rozwoju naszego biznesu”.
Tomasz Cytlak, IT Manager, Willson&Brown
Cel
Spółka Willson&Brown, decydując się na inwestycję, liczyła na:
- zwiększenie wydajności infrastruktury sieciowej,
- zwiększenie bezpieczeństwa sieci,
- zapewnienie ciągłości pracy w przypadku awarii sprzętu.
Zastosowane rozwiązania
- Serwery HP ProLiant
- Macierze dyskowe HP MSA 2040
- Biblioteka taśmowa HP MSL 2024 z napędami LTO-6
- Przełączniki SAN HP 8/8 (16)-ports Enabled SAN Switch
- Przełączniki HP 2920
- Zasilacze awaryjne HP o mocy jednostkowej 7kVA
Efekty
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom Willson&Brown osiągnął:
- wzrost wydajności procesów biznesowych,
- możliwość budowy wydajnego środowiska wirtualnego,
- wzrost bezpieczeństwa środowiska,
- ułatwienie administracji i zarządzania infrastrukturą,
- skalowalność platformy systemowej,
- nowe możliwości rozwoju informatycznych rozwiązań dla biznesu,
- zapewnienie ciągłości pracy w przypadku awarii.
O firmie
Spółka Willson&Brown to lider branży POS (ang.: Point of Sale). Firma zajmuje się produkcją materiałów bezpośredniego wsparcia sprzedaży, czyli eksponowania artykułów w obiektach handlowych. Niezależnie od tego, czy ekspozycja będzie miała miejsce na półce w rzędzie regałów, czy produkty będą prezentowane w formie wolnostojącej wyspy – każdy projekt przygotowywany jest indywidualnie.
„Aby nasze rozwiązania wpływały na wzrost sprzedaży, dbamy o ich wysoką wartość estetyczną i jakość wykonania. Bliska i partnerska współpraca z naszymi klientami pozwala na tworzenie materiałów POS, które w pełni odpowiadają ich wymaganiom oraz celom”
– mówi Tomasz Cytlak, IT Manager, Willson&Brown.
Firma zapewnia pełną gamę działań na wszystkich etapach powstawania materiałów POS – od stworzenia koncepcji design i promocji danego artykułu, przez opracowywanie prototypów i produkcję, po wsparcie w zakresie logistyki i serwisu ekspozycji w miejscu sprzedaży.
„Nasza organizacja to zespół profesjonalistów, który wyróżnia się aktywnym stylem pracy, zaangażowaniem oraz chęcią poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. W naszej pracy kierujemy się zawsze tymi samymi wartościami: profesjonalizmem, kreatywnością, otwartością na potrzeby klienta i rynku. Dodatkowo w swojej pracy używamy technologii, które pozwalają na wykorzystanie tworzyw sztucznych, metalu, tektury, drewna i szkła, a także na ich łączenie”
– mówi Tomasz Cytlak, IT Manager, Willson&Brown.
Wyzwanie
Spółka Willson&Brown rozwija się w dynamicznym tempie. Pod koniec 2014 roku firma stanęła przed wyzwaniem rozbudowy i skalowalności swojej infrastruktury. Dotychczasowe środowisko IT w niedostateczny sposób odpowiadało na rosnącym potrzebom biznesu. Dlatego spółka podjęła decyzję o gruntownej wymianie urządzeń. Willson&Brown potrzebował nowych serwerów i macierzy dyskowej, czyli wspólnego storage dla wszystkich maszyn działających w firmie.
„Plany rozwoju obecnych aplikacji oraz wdrożenia nowych rozwiązań systemowych wspierających nasz biznes pociągałyza sobą konieczność weryfikacji posiadanej infrastruktury sprzętowej firmy.
Dotychczasowa platforma sprzętowa była niewystarczająca pod względem wydajności oraz stabilności. Analizując tę inwestycję, rozważaliśmy różne warianty realizacji tego projektu: on-site, kolokacja, hosting, cloud itp. Ostatecznie, w odniesieniu do kluczowych zasobów systemowych, zdecydowaliśmy się na modernizację własnej serwerowni poprzez zastosowanie nowego sprzętu”
– mówi Tomasz Cytlak, IT Manager, Willson&Brown.
Zespół IT w Willson&Brown doskonale zdawał sobie sprawę, że trudno prowadzić efektywny i skuteczny biznes bez najlepszych rozwiązań IT. Dlatego poszukiwano najnowszych, ale i sprawdzonych technologii zapewniających wydajność, skalowalność i gwarantujących bezpieczeństwo, a przy tym łatwych we wdrożeniu i zarządzaniu.
Rozwiązanie
Decydując się na model on-site, spółka chciała zaimplementować sprzęt, który będzie połączeniem dobrych i sprawdzonych elementów sprzętowych z nowoczesnymi technologiami i parametrami komponentów. W tym przypadku, jak w życiu codziennym, zastosowano kryterium proporcji bardzo dobrych parametrów przy umiarkowanej cenie, z możliwością ewentualnej dalszej rozbudowy pod kątem rosnących potrzeb biznesowych w przyszłości.
„Każdy z dostawców na rynku ma w swojej ofercie wiele modeli serwerów, macierzy dyskowych, systemów backupowych w różnych technologiach. Poprosiliśmy więc naszych oferentów o przedstawienie propozycji z względnieniem kluczowych założeń dotyczących naszej architektury. W odpowiedzi otrzymaliśmy oferty zawierające propozycje rozwiązań, które umożliwiły nam podjęcie właściwej decyzji o wyborze dostawcy sprzętu z uwzględnieniem korzystnego TCO całego przedsięwzięcia”
– mówi Tomasz Cytlak, IT Manager, Willson&Brown.
Spółka Willson&Brown postanowiła zaimplementować serwery HP ProLiant oraz macierze HP MSA 2040. Dzięki temu zapewniono nieograniczone możliwości rozwoju infrastruktury przy jednoczesnym zwiększeniu jej bezpieczeństwa. Wdrożenie zostało zrealizowane przy współpracy firmy partnerskiej ESKOM IT Sp. z o.o.
Nowe macierze HP MSA 2040 to rozwiązanie zapewniające doskonałą wydajność i możliwość rozbudowy oraz elastyczność, co jest niezbędne w nowoczesnych centrach przetwarzania danych. Dodatkowo macierze zapewniają:
- redukcję zużycia energii elektrycznej i wykorzystania przestrzeni serwerowni,
- wzrost bezpieczeństwa środowiska,
- redukcję czasochłonności wykonywanych procesów,
- ułatwienie administracji i zarządzania infrastrukturą.
„W zakresie implementacji na trzech serwerach oraz macierzy dyskowej połączonych ze sobą siecią SAN 8Gb zainstalowaliśmy środowisko VMware. Dodatkowo w tym środowisku stworzyliśmy wzorcowe maszyny wirtualne. Natomiast nowy szkielet sieci LAN został oparty o klaster składający się z przełączników HP 2920 10Gb, które pozwalają na przesyłanie nawet dużych plików i zapewniają wyjątkową łatwość obsługi dzięki zastosowaniu zaawansowanej i uproszczonej architektury sieciowej. Ale nie to było najtrudniejsze. Kluczowym wyzwaniem było przeprowadzenie kompleksowego wdrożenia w bardzo krótkim czasie oraz praca w heterogenicznym środowisku, w którym wszystko musiało ze sobą współgrać”
– mówi Paweł Piątkowski, Menadżer Sprzedaży ESKOM IT Sp. z o.o.
W całym projekcie równie istotne było zapewnienie bezpieczeństwa zasobom spółki w przypadku awarii. W tym celu wdrożono dedykowany serwer backupowy oraz bibliotekę taśmową HP jako idealne rozwiązanie tworzenia kopii zapasowych.
„Zastosowano strategię wykonywania kopii Disk-To-Disk-To-Tape (D2D2T), która charakteryzuje się tym, że kopie w pierwszej kolejności zapisywane są na serwerze backupowym, a następnie na taśmie magnetycznej. Kluczowym elementem działania infrastruktury było zastosowanie inteligentnych zasilaczy awaryjnych HP, które zostały tak skonfigurowane przez naszych inżynierów, aby przy braku zasilania zewnętrznego wyłączały i włączały urządzenia według ustalonego schematu, nie powodując utraty danych również przy powrocie zasilania w czasie wyłączania systemów”
– mówi Paweł Piątkowski, Menadżer Sprzedaży ESKOM IT Sp. z o.o.
Korzyści
Rozwiązania HP pozwoliły spółce Willson&Brown efektywniej wykorzystywać zasoby i zoptymalizować posiadaną infrastrukturę serwerową. Dzięki lepszej wydajności i wyższym parametrom serwerów HP ProLiant i macierzy HP środowisko IT zaczęło spełniać wymagania i odpowiadać potrzebom biznesu. Obecny system informatyczny spółki zapewnia wysoką dostępność do danych oraz gwarantuje pełną niezawodność i bezpieczeństwo.
„Przez wdrożenie nowej centralnej platformy sprzętowej organizacja zyskała zdecydowanie większe możliwości implementacji nowych rozwiązań systemowych oraz wyższy poziom bezpieczeństwa danych, choćby przez zastosowanie nowocześniejszych oraz szybszych narzędzi wykonywania backupów. Nowa architektura daje nam też większe możliwości wirtualizacji środowisk systemów produkcyjnych, a co się z tym wiąże, lepsze możliwości zarządzania tymi środowiskami”
– mówi Tomasz Cytlak, IT Manager, Willson&Brown.
Decydując się na wirtualizację, spółka zyskała możliwość bezproblemowej rozbudowy zaplecza sprzętowego, co zabezpiecza przetwarzanie znacznie większych ilości danych niż obecnie. Kiedy teraz zaistnieje potrzeba, firma będzie mogła na jednej fizycznej maszynie i w ciągu kilku minut uruchomić kilkanaście serwerów wirtualnych.
„W projekcie szczególnie należy podkreślić rolę firmy ESKOM jako wiodącą i kluczową. ESKOM był dla nas zarówno dostawcą sprzętu, jak i zakontraktowanych usług konsultingowych. Duże doświadczenie i kompetencje konsultantów w zakresie instalacji i konfiguracji platformy sprzętowej HP okazały się kluczowym czynnikiem powodzenia tego projektu. Po każdym etapie następował wspólnie wykonywany przegląd wyników prac, weryfikacja ich poprawności, a przy tej okazji transfer wiedzy do zespołu IT w zakresie sposobu implementacji oraz dalszego administrowania w ramach utrzymania”
– mówi Tomasz Cytlak, IT Manager, Willson&Brown.
Dodatkowo rozbudowa infrastruktury sieciowej to dla spółki dynamiczny skok jakościowy. Dotychczas firma korzystała z sieci LAN 1Gb, co często było wąskim gardłem podczas pracy nad wieloma projektami. Nowa sieć LAN 1/10Gb to przede wszystkim wyższy transfer danych z serwerów do sieci LAN, niezbędny do obsługi m.in. dużych zbiorów danych zaawansowanych aplikacji inżynieryjno-projektowych przy jednoczesnej pracy kilkunastu użytkowników.
„Takie rozwiązanie umożliwi nam szybszą realizację zadań. To również odpowiedź na rosnące potrzeby naszych klientów, którzy oczekują sprawnej obsługi na najwyższym poziomie. Dzięki rozwiązaniom HP spełnienie tych oczekiwań będzie znacznie łatwiejsze”
– mówi Tomasz Cytlak, IT Manager, Willson&Brown.