X

Oferujemy wsparcie na każdym etapie projektu


Dowiedz się więcej

Podsumowanie roku rowerowego drużyny HPE-ESKOM-Whistle

Rok 2016 był dla amatorskiego rowerowego teamu HPE-ESKOM-Whistle najlepszym w dotychczasowej historii. Połączone drużyny uczestniczyły w wielu wyścigach rowerowych w całym kraju i za granicą. Członkowie drużyny startowali w Polsce regularnie w trzech ligach rowerowych MTB: Mazovia MTB, Poland Bike oraz MTBCross Maraton. Ponadto brali udział w wyścigach etapowych takich jak np. jeden z najtrudniejszych amatorskich wyścigów MTB na świecie ABSA Cape Epic w Republice Południowej Afryki oraz w polskich edycjach Gwiazda Południa, Gwiazda Północy oraz Sudety MTB Challenge.

Zdarzały się nam również starty w wyścigach szosowych. Łącznie zdobyliśmy wiele trofeów – pucharów i medali oraz kilka miejsc w klasyfikacjach generalnych. Średnio każdy zawodnik z naszego teamu w maratonie przejechał kilkaset kilometrów, a najbardziej aktywni przejechali ich tysiące.

O trudach zmagań na wybranych górskich etapach Gwiazdy Południa wypowiedział się jeden z naszych zawodników następująco:

Jeszcze nigdy nie walczyłem tak mocno nad utrzymaniem równowagi na rowerze. Uświadomiłem sobie, że nie potrafię dobrze zjeżdżać na prawdziwych górskich etapach. Z podjazdami pod górę nie było tak źle, ale zjazdy w błotnistym i jednocześnie kamienistym terenie są wymagające. No cóż, czas chyba pomyśleć o zmianie średnicy koła. 26″ nie nadaje się tak dobrze na górskie wyścigi jak 29″. To zdecydowanie dało się tym razem odczuć.

Dziękujemy zawodnikom za ich zaangażowanie i wspólny wysiłek. Dziękujemy kibicom za wsparcie.

Oficjalne hasło naszej drużyny: Nakręcamy Twoje IT pozostaje aktualne na następny rok 🙂
Zapraszamy na wspólne treningi oraz do wspólnych startów na zawodach.