W dniach 16 i 17 kwietnia 2015 r. serdecznie zapraszamy do Łomży, gdzie odbędzie się Podlaska Konferencja Informatyczna, a ESKOM będzie Partnerem Generalnym Konferencji. Wydarzenie jest organizowane przez Łomżyńskie Koło Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Tematem konferencji będzie informatyka użytkowa, a jej celem prezentacja sposobu, w jaki współczesne technologie i rozwiązania IT potrafią skutecznie wspomagać działania biznesu, administracji publicznej oraz podmiotów z branży edukacyjnej. Zaproszeni goście będą mogli naocznie przekonać się, jak wdrażanie poszczególnych rozwiązań – dzięki ich ścisłemu powiązaniu z zadaniami realizowanymi przez organizacje – wpływa na podnoszenie ich efektywności, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów funkcjonowania.
Dla przedstawicieli podlaskiego biznesu i administracji oraz studentów kierunków informatycznych lokalnych uczelni będzie to okazja do spotkania się z profesjonalistami IT i zapoznania ze współczesnymi trendami informatycznymi. Doświadczeni inżynierowie, stosujący na co dzień technologie i rozwiązania informatyczne wspierające działalność biznesową i publiczną, będą w przystępny sposób prezentować i objaśniać, co można osiągnąć dzięki implementacji poszczególnych technologii i rozwiązań.
Konferencja będzie podzielona na dwie części – część wykładowa odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży natomiast warsztaty prowadzone będą w pracowniach Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.
W pierwszym dniu konferencji ESKOM zamierza przeprowadzić prezentacje o tematyce:
- Monitoring IT 24h
Kompleksowy monitoring IT w trybie 24h jest jedną ze specjalności ESKOM, a jej inżynierowie w toku wielu lat pracy z różnymi rozwiązaniami zdołali wypracować własne, sprawdzone podejście do tego zagadnienia. Używane przez ESKOM rozwiązania pozwalają na nieustanny monitoring szeregu parametrów środowiska IT, m.in.: usług sieciowych (np. POP3, HTTP, FTP), użycia zasobów systemowych (dyski, procesory, logi systemowe), a także parametrów typowo biznesowych (np. liczby zawartych umów, długości kolejek telefonicznych). Do tego dochodzi opcja zaprojektowania własnych czujek, dostosowanych do indywidualnych potrzeb firmy czy organizacji. - Backup danych – dysk czy taśma?
Backup i archiwizacja są dziś jednymi z kluczowych procesów z punktu widzenia zapewnienia ciągłości i efektywności pracy infrastruktury informatycznej współczesnych organizacji. W dobie narastającego znaczenia i niemal lawinowego przyrostu informacji, firmy i instytucje nie mogą sobie pozwalać na ponoszenie zbyt dużego ryzyka ich utraty, a w razie wystąpienia niepożądanych zdarzeń wymagają, aby odzyskiwanie danych umożliwiało jak najszybsze i bezstratne wznawianie procesów mających znaczenie dla prowadzonej działalności.
M.in. podczas wykładu zostaną przedstawione parametry RTO i RPO oraz ich wpływ na dobór rozwiązania do backupu i archiwizacji danych na bazie rozwiązań firmy HP. - Sieć – odmieniony użytkownik kontra stare IT
Rosnące znaczenie strategiczne sieci zbiega się z tendencją do jej coraz większej złożoności i z rosnącymi komplikacjami w zarządzaniu. Biznes zaczyna więc szukać rozwiązań, które pozwolą na przeciwdziałanie temu trendowi. WLAN i BYOD nie może zostać zignorowane. Ponad 90% nowych urządzeń przeznaczonych do pracy to będą smartfony i kombinowane „laptopotablety”, a na biurku wystarczający będzie tylko 1 przewód i będzie to przewód z zasilaniem. Przestarzałe sieci ograniczają wdrażanie modelu BYOD.
W drugim dniu konferencji zostaną przeprowadzone warsztaty przedstawiające:
- Konfigurację systemu backupu opartą o rozwiązania firmy HP – Data Protector i StoreOnce
Zapraszamy do udziału poprzez rejestrację na stronie organizatora konferencji: